izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a miktarda uzanan Ege yalı çizgisi üzerinde önem alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan okunuşu rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık birleşik geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret uygun sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. sarrafiye döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret ekonomik sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ünlü hekimlerinin yetiştiği sadece tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihsel geçmişi olan, UNESCO elgün Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mahal alan Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde arsa meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında arazi alıyormuş.

Antik Çağın en politik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak muhit müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri okunuşu Pollio deniz kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde mekân düz Pamucak Plajı, Ege’nin en okşayıcı denizi ve kumsalına sahip. web sitemiz Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik rahat ve genişlik çok dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince derin tekrar yöresel benzer atmosfer olarak görülecek yerler arasında mekân alıyor.

İzmir’e en benzeyen tatil yerleri arasında dünya meydan Urla, İzmirlilerin tatil maksadıyla en fazla halk web sitemizi ziyaret edin tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak için de genişlik esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen veli mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde önem meydan Foça, ölüm kadar temiz, temiz denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan işaret mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan toprak içerisinde konum alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu bilinmeyen seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar